Головна > Відео > Київ – столиця України

Київ – столиця України

 

Київ – столиця України, одне з найбільших і найстаріших міст Європи. Розташований у середній течії Дніпра, у північній Наддніпрянщині. Політичний, соціально-економічний, транспортний та освітньо-науковий центр країни.

За «Повістю минулих літ», Київ заснував полянський князь Кий зі своїми братами Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю. Згідно з археологічними даними та писемними джерелами, початок безперервного розвитку Києва датується другою половиною 5 ст. – першою половиною 6 ст.; осередком розширення Києва була гора Замкова.

Був столицею Русі, Київського князівства, Великого князівства Руського, Української Народної Республіки, Української Держави та Української Радянської Соціалістичної Республіки.

Також був адміністративним центром однойменного литовсько-польського воєводства, козацького полку, російської губернії, радянської округи, німецької генеральної округи та радянської області.

Київ – окрема адміністративно-територіальна одиниця в складі України й адміністративний центр Київської області та районний центр Києво-Святошинського району. Адміністративно до складу Київської області не входить. Місце розташування центральних органів влади України, іноземних місій, штаб-квартир більшості підприємств і громадських об’єднань, що працюють в Україні.

 

Один із найстаріших історичних центрів Східної Європи та християнства — Софійський собор та Києво-Печерську лавру внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Місто розташоване на півночі України, на межі Полісся і лісостепу по обидва береги Дніпра в його середній течії. Площа міста 836 км². Довжина вздовж берега — понад 20 км.

Київ здавна знаходився на перетині важливих шляхів. Ще за Київської Русі таким шляхом був легендарний «Шлях із варягів у греки». Нині місто перетинають міжнародні автомобільні та залізничні шляхи.

Рельєф Києва сформувався на межі Придніпровської височини, а також Поліської та Придніпровської низовин. Більша частина міста лежить на високому (до 196 метрів над рівнем моря) правому березі Дніпра — Київському плато, порізаному густою сіткою ярів на окремі височини: Печерські пагорби, гори Щекавицю, Хоревицю, Батиєву та інші. Менша частина лежить на низинному лівому березі Дніпра. Житлові квартали міста оточує суцільне кільце лісових масивів.

 

Команда порталу 112.ua представила ролик про красу весняного Києва, знятий з висоти пташиного польоту.

На відео можна з незвичайних ракурсів розглянути пам’ятки й парки столиці, що потопають у весняній зелені. Наприклад, Андріївську церкву, Маріїнський палац, Співоче поле, Київський фунікулер. “Ми вибрали найкращі локації та наймальовничіші ландшафти столиці, щоб нагадати жителям і показати гостям міста, яке воно чудове. Розквітли каштани й узок, Дніпро, що переливається на сонці, позолочені куполи церков і храмів нікого не залишать байдужим. Це наше місто: зелене й свіже, європейське й різнобарвне, що вабить своєю давньою історією і не відстає від сучасності “, – нагадали в 112.ua.

Портал 112.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + 14 =

Копіювати заборонено!