Головна > Україна й Світ > Геополітика > ЄС стурбований ухваленням в Ізраїлі закону про “національну державу”

ЄС стурбований ухваленням в Ізраїлі закону про “національну державу”

Закон, який визнає виключне право на самовизначення лише єврейського народу, викликав занепокоєння в Євросоюзі як такий, що перешкоджає втіленню в життя принципу “два народи – дві держави”.

Євросоюз у четвер, 19 липня, висловив стурбованість новим законом Ізраїлю про “національну державу”, який визнає право на самовизначення народу лише за євреями. Ізраїль ухвалив цей закон після тривалих політичних суперечок вранці у четвер. “Ми дуже чітко заявляли, що коли йдеться про рішення “два народи – дві держави”, це є єдиним шляхом вперед, і слід уникати будь-яких кроків, які ускладнять чи унеможливлять втілення цього рішення в життя”, – заявила верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні.

На думку ЄС, новий ізраїльський закон ускладнить втілення рішення “двох народів – двох держав” у ізраїльсько-палестинському конфлікті. Палестинці ж назвали цей закон расистським і таким, що може призвести до режиму апартеїду.

Уряд Туреччини також розцінив новий ізраїльський закон як дискримінаційний. “Заохочення будівництва єврейських поселень, які неодноразово визнавалися незаконними відповідно до резолюцій ООН, є неприйнятним. Закон передбачає право на самовизначення лише для євреїв, що не має нічого спільного з цивілізованим підходом і є результатом дискримінаційного мислення”, – йдеться у заяві МЗС Туреччини.

У тексті самого закону йдеться, що “Ізраїль є історичною батьківщиною єврейського народу, і він має виняткове право на національне самовизначення у ній”.

Дмитро Прокопчук

DW

Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 13 =

Копіювати заборонено!