Головна > Україна й Світ > Геополітика > Звіт: Країни G20 купують вироблені рабами товари на сотні мільярдів доларів

Звіт: Країни G20 купують вироблені рабами товари на сотні мільярдів доларів

Протест рабів у Мавританії (архівне фото)

Багаті держави купують товари сумнівного походження на загальну суму 354 мільярди доларів. Ці товари, імовірно, вироблені за рахунок рабської праці.

Ситуація із сучасним рабством є найгіршою в Північній Кореї, Афганістані, Центральноафриканській республіці, Південному Судані, Еритреї та Мавританії. Однак розвинуті країни також несуть частку відповідальності за рабство. Про це йдеться у опублікованому в четвер, 19 липня 2018 року, щорічному звіті “Глобальний індекс рабства”, який публікує фундація Walk Free.

Основною метою звіту є тиск на уряди, компанії та споживачів задля вживання більш рішучих кроків у боротьбі із сучасним рабством. Згідно з даними фундації, щороку країни Великої двадцятки (G20) імпортують товари, вироблені за підозрілих обставин, на суму 354 мільярди доларів США. Із цієї суми 200 мільярдів доларів – це вартість вироблених за сумнівних обставин ноутбуків, мобільних телефонів та комп’ютерів. Ще 128 мільярдів доларів – це вартість одягу, який, імовірно, вироблений з використанням рабської праці.
Найбільше товарів, при виробленні яких могла використовуватись рабська праця, завозять США – на суму 144 мільярди доларів. На другому місці Японія – 47 мільярдів, на третьому – Німеччина, яка завозить товарів сумнівного походження на загальну суму у 30 мільярдів доларів.

Станом на 2016 рік у світі налічувалося 40,3 мільйона сучасних рабів. У загальну кількість рабів входять також 15 мільйонів осіб, силоміць примушених до шлюбу. Від загальної кількості сучасних рабів 71 відсоток становлять жінки.

Дмитро Прокопчук

DW

Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + sixteen =

Копіювати заборонено!