Головна > Закордонне українство > Громадські організації > У Торонто відкрили меморіал жертвам Голодомору

У Торонто відкрили меморіал жертвам Голодомору

У Торонто відкрився меморіал жертвам Голодомору

Центральне місце меморіалу зайняла скульптура українського митця Петра Дроздовського «Гірка пам’ять дитинства»
Центральне місце меморіалу зайняла скульптура українського митця Петра Дроздовського «Гірка пам’ять дитинства»

 

У найбільшому місті Канади, Торонто, з’явився меморіал жертвам Голодомору, повідомляє «Укрінформ».

В офіційній церемонії відкриття меморіалу, яка відбулася 21 жовтня, взяли участь кількасот людей, серед яких був мер Торонто Джон Торі, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд та перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

«Українська громада Канади протягом багатьох років, коли пам’ять про Голодомор приховувалася, берегла її і змогла повернути до України. Це дуже важливий внесок, і я особливо вдячна старшим членам нашої громади, які підтримували цю пам’ять», – сказала Фріланд.

Скульптурна композиція розмістилася на території Виставкової площі, неподалік від аеропорту Торонто та набережної озера Онтаріо. Центральне місце меморіалу зайняла скульптура українського митця Петра Дроздовського «Гірка пам’ять дитинства». Ця скульптура пов’язує меморіал у Торонто із іншими подібними пам’ятниками в Україні та інших країнах.

Згідно із попереднім кошторисом, на спорудження меморіалу було витрачена близько 1,2 мільйона доларів. Більшість цієї суми зібрана українською діаспорою за допомогою індивідуальних пожертв.

Радіо Свобода

У ТОРОНТО ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛ ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ

 
У найбільшому місті Канади – Торонто – з’явився меморіал жертвам Голодомору.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, до офіційної церемонії відкриття меморіалу долучилося кілька сотень осіб, серед яких був мер Торонто Джон Торі, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд та перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

“Українська громада Канади протягом багатьох років, коли пам’ять про Голодомор приховувалася, берегла її і змогла повернути до України. Це дуже важливий внесок і я особливо вдячна старшим членам нашої громади, які підтримували цю пам’ять”, – сказала Фріланд.

Karim Morcos@kmorcos_

Вона також згадала незаконно ув’язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова. “Варто згадати про Олега Сенцова і подумати про кримських татар. Вічна пам’ять усім жертвам, будемо далі боротися за тих, хто страждає”, – наголосила міністра.

Читайте також: У Брюсселі дипломати та українська громада вшанували пам’ять жертв Голодомору

Додамо, що скульптурна композиція розмістилася на території Виставкової площі, неподалік від аеропорту Торонто та набережної озера Онтаріо. Центрове місце меморіалу зайняла скульптура українського митця Петра Дроздовського “Гірка пам’ять дитинства”. Ця скульптура пов’язує меморіал у Торонто із іншими подібними пам’ятниками в Україні та інших країнах.

Згідно із попереднім кошторисом, на спорудження меморіалу було витрачена близько 1,2 млн дол. Більшість цієї суми було зібрано зусиллями української діаспори за допомогою індивідуальних пожертв.

УКРІНФОРМ

Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 + fourteen =

Копіювати заборонено!