Головна > Україна й Світ > Геополітика > Руська дезінформація та пропаганда “руського міра”

Руська дезінформація та пропаганда “руського міра”

Німецькі ЗМІ: Кремль фінансує у Берліні ЗМІ, які атакують Захід

Кремль створює в Берліні нові пропагандистські мас-медіа для захоплення нової, молодої аудиторії
БерлінБерлінNordenfan [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Фінансовані Росією засоби масової інформації RT і Sputnik мають погану славу в Німеччині. Щоб зацікавити молоду аудиторію, Кремль створює нові мас-медіа, котрі приховують своїх меценатів і з Берліна атакують Захід, передає Deutsche Welle.

Телеканал RT Deutsch, що декілька років мовить на терені Німеччини, працював на старшу аудиторію з правими поглядами, здебільшого німців, вихідцями з Радянського Союзу, які від 1990 років живуть у Німеччині.

Нові російські ЗМІ, осідком яких є Берлін, націлені на молодих глядачів із лівими поглядами, які є активними захисниками довкілля, – написав у середу, 23 січня, Маркус Венер у виданні «Frankfurter Allgemeine Zeitung» (FAZ). Їхньою метою є підрив авторитету Сполучених Штатів та всього Заходу.

Одним зі ЗМІ, що вдають незалежність, а насправді практикують проросійську пропаганду, є Redfish, що належить російській державі. Згідно із реєстраційними даними фірми, власником Redfish є відеоінформаційне агентство Ruptly GmbH, що є частиною міжнародної медіагрупи «Россия сегодня».

FAZ наводить приклади осіб, котрі дали інтерв’ю журналістам Redfish, не розуміючи, що вони спілкуються із представниками російського каналу. Редакція не має доступного для осіб ззовні номера телефону, не погодилася вона також на розмову із журналістом FAZ.

Redfish робить відеоматеріали про мексиканських мігрантів, котрі йдуть у напрямку кордону зі США, про протести «жовтих жилетів» у Франції, про расову ненависть у Великій Британії, а також про експорт німецького озброєння. Просувається теза про «доктрину Меркель», що полягає у тому, аби покладатися на озброєння інших держав. У матеріалах показують боротьбу захисників природи та жорстокі акції поліції проти екологів та іноземців.

Директорка Redfish – це 32-річна британка Елізабет Кокер, відома під псевдонімом Ліззі Фелан (Lizzie Phelan), – є екс-кореспонденткою RT у Лівані та Сирії.

Ще одним мас-медійним російським проектом є Maffick Media, що працює у Берліні вже рік.

Редакція націлена на аудиторію, що є здебільшого активними захисниками довкілля. Її очільницею є Аніса Наоуай (Anisa Naouai), відома широкій публіці як модератор програми «In the Now», що виходить в ефірі RT America. У Facebook на передачу підписані майже 3,8 млн осіб.

У Німеччині Maffick Media має відеоканали «Waste-Ed», «Back then» та сатиричний канал «Soapbox», на якому критикують західних політиків.

«Завдяки новим медіапроектам Кремль здобуває нові групи аудиторії для своєї пропаганди», – говорить Стефан Майстер, експерт з російських питань в аналітичному центрі Німецьке товариство закордонної політики (DGAP).

«Російська сторона – креативна і вона любить експерименти», – вважає експерт. Метою російських ЗМІ є критика «гнилого» Заходу і звинувачення Америки у всіх гріхах. Завдяки соціальним медіа, фінансовані Кремлем ЗМІ постійно розширюють свою сферу мовлення.

DW, interia.pl/Т.А.
ПОЛЬСЬКЕ РАДІО

25.01.2019

 

Дипломат: Росія інвестує багато енергії і грошей для сварки Польщі та України

За словами Марека Щиґєля, Росія дуже добре готує свої дії з використання історії для антагонізації Польщі та України

Дії Росії з використання певних історичних питань для антагонізації Польщі та України дуже добре підготовані; у них інвестовано багато енергії та багато грошей. Про це у середу, 16 січня, заявив Марек Щигєль з Департаменту політики безпеки Міністерства закордонних справ Польщі.

Під час панельної зустрічі на конференції під назвою «Нова ініціатива для Польщі», організованій у Варшаві американським аналітичним центром Atlantic Council, Щиґєль, який відповідає у зовнішньополітичному відомстві за координування політики у сфері кібербезпеки, зазначив, що однією зі стратегій, завдяки якій Росія хоче підірвати єдність західного світу, є стимулювання та поглиблення розколу між окремими державами.

За його словами, прикладом таких дії є спроби «використання певних історичних питань, наприклад у відносинах між Польщею та Україною». «Вони (дії) дуже добре підготовані; у них інвестовано дуже багато енергії та грошей», – сказав чиновник.

Не факт, що притаманним для російської дезінформації є використання «вже існуючих поділів у наших країнах», наприклад проблеми расизму у США, – звернув увагу, у свою чергу, екс-посол Сполучених Штатів у Польщі Деніел Фрід.

«Це саме вони роблять у Великій Британії, в Іспанії. Вони нічого не вигадали. Не вигадали каталонського націоналізму, але використовують його; не вигадали Національного фронту у Франції, але підтримують його; роблять те ж саме, я підозрюю так, й у Польщі. Вони розігрують обидві сторони щодо окремих проблем, роблять це навмисно, оскільки хочуть послабити нас», – сказав дипломат.

Водночас Марек Щиґєль наголосив, що демократичні країни Заходу не є безсилими щодо загроз, пов’язаними з дезінформацією, зокрема, з боку Росії.

Одними із важливих елементів ефективної політики захисту від дезінформації, на його думку, є санкційна політика, а також підтримка високоякісної журналістики та освіти, особливо молодого покоління, користувачів Інтернету.

На переконання Щиґєля, дії країн Заходу повинні буде також більш проактивними і більше уваги потрібно присвячувати діям у російськомовному інформаційному просторі, наприклад підтримувати незалежні російськомовні ЗМІ.

На переконання польського дипломата, загроза від російської дезінформації має екзистенціальне значення для Заходу та його єдності.

PAP/Т.А
17.01.2019

 

Проросійські ЗМІ потрібно закривати. Це питання виживання країни

Пропагандисти до свободи слова мають стосунок, як морські свинки до моря
Брав участь у дискусії на тему: чи потрібно закривати пропагандистські проросійські ЗМІ в Україні.З хорошого. Ніхто з 12 людей не сказав, що російська пропаганда – це добре.З поганого. Більшість людей в студії уперто твердили про свободу слова. Хоча до свободи слова пропагандисти “русского мира” мають таке ж відношення, як морські свинки до моря.Ми наполегливо намагаємося грати в шахи і дотримуватися стандартів вільного суспільства. А з нами грають у “чапаєва” і без проблем виносять з дошки наші слабкі демократичні фігурки тоталітарним напором брехні і мракобісся.

“Російська пропаганда – це не право людей на іншу точку зору. Вона вбиває”

На жаль, російська пропаганда – це не право людей на іншу точку зору. Вона вбиває. На Донбасі вистачило лише декількох місяців безвладдя і кілька тисяч російських окупантів-наставників, щоб українці взяли в руки зброю і почали вбивати інших українців. Тому для мене питання: потрібно закривати проросійські ЗМІ чи ні, не стоїть. Потрібно однозначно. Це питання виживання країни.

Добре, що зараз займаються законом про іноземних агентів. Він допоможе перенести емоційну і політизовану дискусію про те, чи є конкретне ЗМІ пропагандистським, в юридичну площину. Завдяки аналогічному закону в Штатах зараз горить дупа у Манафорта і підгорає у самого Трампа за зв’язки з Росією.

Якщо закон про іноземних агентів буде якісним, він змінить все. Нікого не хвилюють протести під вікнами “Інтера”. Покричать і розійдуться. Ну, може, наб’ють пику якомусь умовному піховшеку. Організаторам проблеми найманих пропагандистів по-барабану. А ось коли за пропаганду “русского мира” самі організатори зможуть реально сісти на пару років, контент українських ЗМІ суттєво зміниться.

Сергій Марченко, експерт ринку праці

Gazeta.ua

25.09.2018

 

Фракція Яценюка ініціює закон про іноземних агентів

Фракція “Народний фронт” ініціює створення законопроекту про реєстрацію іноземних агентів в Україні.

Про це заявив на погоджувальній раді парламенту лідер фракції Максим Бурбак.

“Країна входить у виборчий процес. Треба визнати, що в Україні діє розгалужена мережа замаскованої і явної російської агентури. Вони беруть під контроль телеканали та інші медіа, жонглюють своїми політичними пішаками, а Россотруднічєство плодить тут безліч нібито громадських організацій, незалежних ні від кого, крім Росії”, – сказав він.

“В Україні, як і всюди на Заході, Кремль використовує демократичні свободи та інститути для диверсійної діяльності. Вони цілеспрямовано та цинічно прикриваються демократією, щоб ширити хаос і конфронтацію. Це їхній фірмовий прийом”, – заявив Бурбак.

“Народний фронт” ініціює розробку законопроекту, аналогічного закону у Сполучених Штатах від ’38 року, про реєстрацію іноземних агентів. Він має стати, в тому числі, одним із запобіжників від впливу Кремля на Україну”, – повідомив він.

Бурбак зазначив, що в США цей закон ухвалили для протидії агресивній гітлерівській пропаганді перед Другою світовою війною, а в 2017 році уряд “змусив кремлівський канал Russia Today, який маскується під незалежне ЗМІ, зареєструватися як іноземного агента”.

“Ми вважаємо, що парламентський комітет з національної безпеки та оборони разом із депутатами з усіх зацікавлених фракцій має невідкладно розробити і внести на розгляд Верховної Ради такий законопроект”, – заявив він.

“Ми вважаємо що ЗМІ чи неурядові організації, які згідно з цим законом будуть визнані такими, що є іноземними агентами, будуть зобов’язані на постійній основі інформувати громадян України, що вони діють в інтересах іноземної держави”, – додав Бурбак

“Ми пропонуємо, щоб такий закон стосувався виключно іноземних агентів, які прямо чи опосередковано діють в інтересах держави-агресора, якою є Російська Федерація”, – наголосив лідер фракції “Народний фронт”.

Читайте також: Агенти серед нас. Як російські спецслужби вербують українців

16 січня 2014 року представники попередньої влади підтримали пакет законопроектів, зокрема й закон “регіоналів” Вадима Колесніченка та Володимира Олійника, за яким громадські організації, що отримують закордонні кошти, назвали іноземними агентами.

28 січня того ж року Верховна Рада скасувала 9 із 12 “диктаторських” законів, ухвалених 16 січня “у ручному режимі”. Втім, Колесніченко знову вніс до парламенту законопроект про організації, які отримують фінансування з-за кордону.

25 листопада 2017 року президент РФ Володимир Путін – у відповідь на “утиски” російських RT та Sputnik в США – підписав закон, що дозволяє прирівнювати іноземні ЗМІ до іноземних агентів.

5 грудня 2017 року міністерство юстиції Російської Федерації включило до списку іноземних агентів 9 медіа, зокрема “Голос Америки”, “Радіо Свобода” й телеканал “Настоящее время”.

Олена Рощенко

Українська правда
17.09.2018

 

“Навіть не шифруються”: росіяни в соцмережах шукають пропагандистів “русского мира” в Україні

Росіяни шукають колаборантів з числа журналістів і блогерів

Російські пропагандисти відкрито вербують колаборантів з України для навчання в РФ. Після тренінгів в Росії українські журналісти повинні повернутися додому і в нашій країні просувати ідеї “російського світу”.

В соцмережах 4 серпня було створено спільноту “Propaganda Games. Ukraine”, в якому відкрито вербуються громадяни України – журналісти і блогери. Вказано, що ” участь оплачується організаторами Propaganda Games. По закінченню навчання учасникам буде запропоновано працевлаштування в країні проживання.

“Кожен учасник Propaganda Games зможе використовувати отримані навички пропаганди і маніпуляцій суспільною думкою в реальних умовах”, – сказано в повідомленні.

"Навіть не шифруються": росіяни в соцмережах шукають пропагандистів "русского мира" в Україні

Скріншот поста (facebook.com/Propaganda-Games-Ukraine)

Українська журналістка, переселенка з тимчасово окупованого Донецька Валентина Бикова в коментарі “Фактам” заявила, що бачить в цьому ще один аспект російської агресії.

“Це чергова хвиля вторгнення Росії в нашу країну — в наше інформаційне поле. У програмі тренінгу анонсовані, наприклад: “розбір технологій зміни влади в Україні”; “сценарії розвитку конфлікту з Польщею”, – говорить Бикова.

За її словами, це відверта вербування п’ятої колони і грубе втручання у внутрішні справи нашої країни.

Журналіст вважає, що на це слід реагувати не тільки патріотам України, але й офіційним органам — Міністерству закордонних справ України, МВС чи СБУ.

Зі свого боку Бикова ініціювала флешмоб.

“Вони вже навіть не шифруються. РФ відкрито набирає тих, хто стане “п’ятою колоною” в інформаційному полі України. Влаштуємо ворогам флешмоб імені сенатора Маккейна: ставимо одну зірочку, пишемо всі теплі слова, які хотіли сказати “мишебратьям” і відправляємо скаргу в ФБ “за розпалювання ворожнечі за мовною чи національною ознакою”. За репост — окрема подяка”, – написала вона.

"Навіть не шифруються": росіяни в соцмережах шукають пропагандистів "русского мира" в Україні

РБК-Україна
29.08.2018
Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen + 20 =

Копіювати заборонено!