Головна > Україна й Світ > Геополітика > СКУ стурбований зустріччю на вищому рівні президентів США і Російської Федерації

СКУ стурбований зустріччю на вищому рівні президентів США і Російської Федерації

Світовий Конґрес Українців (СКУ) висловлює велику стурбованість через відсутність публічного засудження Російської Федерації Президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом під час прес-конференції, яка відбулася після його зустрічі на вищому рівні з Президентом Російської Федерації Владіміром Путіним 16 липня 2018 р. в Гельсінкі, Фінляндія.

Під час прес-конференції Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не зробив жодної згадки про численні грубі порушення міжнародних зобов’язань та нехтування наших найбільш важливих цінностей Російською Федерацією, включно й про знищення нею рейсу Малайзійських авіаліній МН-17 над Україною і загибель 298 невинних людей напередодні четвертої річниці цього жахливого злочину, про її незаконну окупацію Криму, її вторгнення в Східну Україну, позбавлення нею волі більше 70 українських і кримськотатарських політичних в’язнів та затримання нею понад 100 українських заручників на Донбасі.

Більше того, була втрачена важлива та надзвичайна можливість наголосити на явній підтримці з боку Сполучених Штатів Америки територіальної цілісності України та на продовженні санкцій проти Російської Федерації, поки вона цілком не виконає своїх міжнародних зобов’язань.

СКУ підтримує свою складову організацію, Український Конґресовий Комітет Америки, у його ствердженні, що інтереси національної безпеки Сполучених Штатів Америки включають виконання державних і безпекових гарантій, даних Україні, та що тільки об’єднаний безпековий альянс може подолати російську гібридну агресію.
“Світовий Конґрес Українців закликає міжнародне співтовариство рішуче продемонструвати свою єдність у підтримці територіальної цілісності України та й далі викривати російську дезінформацію, яка підриває спільні цінності демократичного вільного світу,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − eleven =

Копіювати заборонено!