Головна > Україна й Світ > Геополітика > Що таке “європейська ідентичність Українського народу”?

Що таке “європейська ідентичність Українського народу”?

Рада направила в КСУ зміни до Конституції щодо курсу в ЄС і НАТО

Пропонується визначити, що президент є гарантом реалізації курсу держави на членство в ЄС і НАТО

Нардепи відправили на розгляд у Конституційний суд Україги президентський законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України щодо незворотності курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, 321 парламентар проголосував за проект постанови №9037П про включення до порядку денного та направлення в КСУ даного проектузакону.

Зокрема, законопроектом передбачається абзац п’ятий преамбули після слів “громадянської злагоди на землі України” доповнити словами “та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України”.

Проектом планується віднести до повноважень парламенту визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і в Організації Північноатлантичного договору.

Також передбачається визначити, що президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

Крім того, передбачається, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі і НАТО.

Нагадаємо, як писало РБК-Україна, заступник генсекретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки, посол Алехандро Альваргонсалес, відповідаючи на питання журналістів щодо впливу змін у Конституцію за курсом у ЄС і НАТО, заявив, що це є внутрішньою справою України. “Що стосується Конституції, то це є внутрішнім питанням. Це суто ваше рішення. Я б не хотів втручатися у ваші внутрішні справи”, – сказав Альваргонсалес.

При цьому в Кабміні наголосили, що після голосування парламенту за законопроект №9037 будь-які дії, які будуть суперечити стратегічним цілям країни, будуть визнаватися антиконституційними.

РБК – Україна

20.09.2018

Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + eleven =

Копіювати заборонено!