Головна > Україна > Історія й Політика > Сенат США визнав Голодомор геноцидом Українського народу

Сенат США визнав Голодомор геноцидом Українського народу

Сенат США одностайно прийняв двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Посольство України в США.

Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США
Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу

Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.
Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що “Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців”.
Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.
Щиро вдячні Сенатові США та головним співавторам резолюції – співголовам Сенатського українського кокусу, сенаторам Роберту Портману та Річарду Дурбіну за це історичної ваги рішення.
Дана резолюція стала результатом плідної взаємодії Посольства України в США, української громади Америки та друзів України в Сенаті США.
Проект подібної резолюції був також затверджений Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і наразі очікує розгляду під час пленарного засідання.

Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США по Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що “Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 рр. геноцид проти українців”.

Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, в тому числі права на самовизначення і свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, і їх сім’ям, а також міститься заклик до поширення інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

“Щиро вдячні Сенату США і головним співавтором резолюції – співголовам Сенатського українського кокусу, сенаторам Роберту Портману і Річарду Дурбіну за це історичній важливості рішення. Ця резолюція стала результатом плідної взаємодії Посольства України в США, української громади Америки і друзів України в Сенаті США”, – пишуть у відомстві.

Зазначимо, що проект такої резолюції був також затверджений Комітетом у закордонних справах Палати представників Конгресу США і тепер очікує розгляду під час пленарного засідання.

Нагадаємо, що вчені з Гарварду довели штучний характер Голодомору в Україні.

Народна правда

04.10.2018

Нагадаємо, раніше Голодомор в Україні визнали геноцидом 11 американських штатів.

Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 9 =

Копіювати заборонено!