Головна > Закордонне українство > 43-й Щорічний Фестиваль української культури в Нью-Йорку

43-й Щорічний Фестиваль української культури в Нью-Йорку

43-й український фестиваль у Нью-Йорку

З 17 до 19 травня в Нью-Йорку тривав 43-й Щорічний Фестиваль української культури, музики й традиційної української кухні, організований Української греко-католицькою церквою св. Юра.

Участь в Українському фестивалі взяли близько 500 виконавців та 10 тисяч відвідувачів.

У Фестивалі брали участь танцювальні й хорові  колективи з усіх районів Нью-Йорка та сусіднього штату Нью Джерсі.

Учасниками фестивалю були в основному представники Четвертої хвилі, які недавно приїхали до США.

Фестиваль відвідали українці Нью-Йорка, а також місцеві мешканці – симпатики  України й поціновувачі нашої культури й мистецтва.

“Наша громада у Нью-Йорку прагне зберегти все українське. Пісню, танці й, найважливіше, – нашу мову… Ми хочемо захистити все наше”, – розповів голова комітету українського фестивалю, директор академії Св. Юра Андрій Стасів. Він додав, що фестиваль щороку відвідують від 5 до 10 тисяч людей. Цьогоріч пощастило з погодою, тому за його оцінками, за три дні участь в українських святкуваннях взяли щонайменше 10 тисяч людей.

На сцені демонструвалися традиційні та сучасні українські танці й пісні. За словами Стасіва, за три дні на ній виступили понад 500 артистів. “Але ця цифра – включно з танцювальними ансамблями, до яких входять по 40-50 діток. У нас було багато танцювальних колективів”, – пояснив він.

Серед найвідоміших танцювальних колективів у неділю на сцені виступали ансамбль “Юність” під орудою хореографа Григорія Момота та ансамбль “Сизокрилі” під керівництвом Орланда Пагана.

Уздовж 7-ї вулиці розташувалися намети з українським вбранням, сувенірами, презентаційні стенди Українського музею, хору “Думка”, організації “Пласт”, Спортового клубу “Нью-Йорк”, федеральної кредитової спілки “Самопоміч”, Спілки Українських Жінок Америки, магазину вишиванок “Арка” та багатьох інших.

На стенді української волонтерської організації “Razom for Ukraine” відвідувачам пропонували зіграти в гру та перевірити свою здатність відрізнити заголовки фейкових новин від справжніх, звертаючи увагу американської громадськості на те, що Україна нині перебуває на передовій боротьби з дезінформацією.

Окремий сектор фестивалю пригощав відвідувачів смачними українськими стравами.

Перший український фестиваль у Нью-Йорку відбувся ще 1976 року, і відтоді святкування в районі East Village відбувається щороку. Для їхнього проведення спеціально закривають частину 7-ї східної вулиці Мангетена. Фестиваль відвідують як члени української громади США, так і американці, що спонукає їх більше дізнатися про українську культуру.

Інформацію й основну частину фото надали:
Ігор Бадвінчак та
Микола Сернецький (представник МГОУ “Четверта Хвиля” в США)

Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + 15 =

Копіювати заборонено!