Головна > Фото > РІЧКИ УКРАЇНИ: Сіверський Дінець

РІЧКИ УКРАЇНИ: Сіверський Дінець

Річкова мережа України належить до басейнів Чорного та Азовського морів і частково (4 %) — до басейну Балтійського моря. Вона складається з річкових систем ДніпраДунаюДністраПівденного БугуЗахідного БугуСіверського Дінця та річок чорноморського та озівського узбереж.

На території України налічується близько 23 тис. водотоків, з них 2938 водотоків довжиною від 10 км та більше, а також 116 — довжиною понад 100 км.

За величиною басейну, довжиною, водністю та гідроенергетичним потенціалом, всі річки України поділяються на великі, середні та малі. До великих належать ДніпроДунайДністерСіверський ДінецьПівденний БугПрип’ятьДесну. Всі інші належать до середніх або малих.

 

Річкова система Сіверського Дінця 

Сіверський Дінець — річка півдня Східноєвропейської рівнини, що тече через Бєлгородськуобласть РосіїХарківськуДонецьку й Луганську області України, і Ростовську область Росії; права й найбільша притока Дону. Головна водна артерія Східної України. Загальна протяжність річки становить 1053 км, а в межах України — близько 718 км, площа басейну 98 900 км², середня річна витрата при впаданні до Дону — 200 м³/сек.

Сіверський Дінець – східна межа Сіверської землі, а Дніпро – західна межа.

Сіверський Дінець у Слобідщині

 

 

Сіверський Дінець у Святих горах

Сіверський Дінець у Святогірську

Канал Сіверський Дінець – Донбас

Ліві притоки Сіверського Дінця

 

Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 2 =

Копіювати заборонено!