Головна > Фото > Персонажі української літератури й кіно: Проня Прокопівна й Свирид Петрович (Київ, Андріївський узвіз)

Персонажі української літератури й кіно: Проня Прокопівна й Свирид Петрович (Київ, Андріївський узвіз)

Проня Прокопівна Сірко (Сєркова) й Свирид Петрович Голохвостий (Галахвастов) – персонажі художнього комедійного фільму «За двома зайцями», знятого на Київській кіностудії ім. О. П. Довженка (1961) за  однойменною п’єсою Михайла Старицького, написаною 1883 р. Першооснова цих творів –  комедійна драма Івана Нечуя-Левицького «На кожум’яках» (1875).

Скульптурну композицію (архітектор В. Скульський, скульптори В. Щур і В. Сивко) встановлено 23 серпня 1999 р. в Києві, на початку Андріївського узвозу, де відбувалися зйомки кінострічки. Скульптурні образи створено з акторів – виконавців головних ролей: Маргарити Криницької (Проня Прокопівна) й Олега Борисова (Свирид Петрович).

У 1999 фільм-улюбленець удостоєний Державної премії України імені Олександра Довженка.

В оригіналі фільм знято українською мовою, згодом дубльовано на російську. На початку липня 2013 р. реставратори Національного центру Олександра Довженка натрапили на первинну українськомовну фонограму картини в Маріупольському фільмофонді. 13 липня 2013 р. повний українськомовний першотвір вийшов в ефір на телеканалі Enter-фільм і виставлений у YouTube (можна подивитися на нашому сайті – на сторінці Кіно й Театр).

Четверта Хвиля
Четверта Хвиля
Міжнародна громадська організація українців.
http://4hvylia.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × four =

Копіювати заборонено!